CESTOVNÍ TREND: EVROPANÉ PREFERUJÍ SÓLOVÉ DOVOLENÉ

Tomas Haupt - Jul 20, 2020
0

Podle průzkumu jsou tyto skupiny turistů následovány těmi, kteří dávají přednost cestování se svými dětmi (17 %), ve skupinách přátel (10 %) nebo se svými rodiči (3 %).

Tato data jsou podložena skutečností, že až 31 % cestujících přehodnotilo cestování se svými preferovanými cestovními společnostmi kvůli pandemii Covid-19. Pokud by se současná krize nestala, pokračování v cestách jako pár by zůstalo nejoblíbenější volbou.

V tomto smyslu se počet těch, kteří plánují cestovat s partnerem, po krizi snížil o 5 %, zatímco preference sólového cestování se během několika týdnů zvýšila o 10 %. Je to jediná rostoucí alternativa ve srovnání s ostatními, jako je cestování s dětmi (-3 %), s přáteli (- 7 %) nebo s rodiči (-3 %).

Jak je vysvětleno ve studii, opatření na sociální distancování a doporučení o shromažďování v malých skupinkách, mohly ovlivnit vnímání bezpečnosti cestujících, kteří se cítí více nakloněni cestovat samostatně, aby tato opatření respektovali a vyhnuli se omezením vztahujícím se na skupiny několika lidí, například posezení v restauracích a plážích. V důsledku toho v posledních týdnech po celé Evropě vzrostl zájem o samostatné cestování v průměru asi o 10 %.

V letošním létě mají britští samostatní cestovatelé průměrný rozpočet na rezervace ve výši 336 eur, oproti 308 eur pro cestovatele ze severských zemích, 322 eur pro Švýcary, 320 eur pro Francouze, 270 eur pro Němce, 257 eur pro Portugalce. Rakušané mají rozpočet 235 eur, zatímco Španělští sóloví cestovatelé mají průměrný rozpočet 221 eur a italští téměř stejných 220 eur. V průměru utratí evropští cestovatelé, kteří cestují sami, utratí 283 eur za vstupenky.

Související články

Komentáře

Přidat komentář