GAMBIE INVESTUJE DO CESTOVNÍHO RUCHU

Bill Alen - Jan 17, 2011
0

Gambie se snaží přilákat návštěvníky a vylepšit si mezinárodní pověst. Napomoci tomu má velká finanční investice.

 

Gambie není nijak rozlehlá země, ale její obyvatelé jsou proslulí svou vstřícností vůči turistům. Proto si také africká země vysloužila přezdívku "pobřeží úsměvů". Nejen kvůli tomu se cestovnímu ruchu v zemi daří. V současnosti tvoří asi 12 % HDP a jako takový se stal hlavním zdrojem gambijské ekonomiky. Cestovní ruch a k němu přidružená odvětví vytvářejí v zemi zhruba 100 000 pracovních míst. Místní vláda připravila smělý plán na rozvoj cestovního ruchu. Prezident Jammeh a čestný ministr cestovního ruchu a kultury představili novou marketingovou strategii a logo. Podle oficiálních prohlášení se na podporu tohoto plánu počítá s investicí nemalé částky.

Cíl nové strategie je poměrně jasný. Ministerstvo kultury bude Gambii prezentovat v tom nejlepším světle, a proto vyzdvihne hlavně přednosti země jako umění, přírodu, místní ekoturistiku a místa k pozorování ptactva. Země vyniká také kulturní rozmanitostí a přátelským přístupem k turistům. Vládní představitelé Gambie se chystají podpořit rozvoj nové strategie cestovního ruchu 3 miliony dolarů. O finanční podporu budou také žádat Světovou banku. Prezident Jammeh navíc představil plány na stavbu Národního divadla, které se má stát základnou divadelního umění a má pomoci propagaci místního kulturního dědictví.

Sektor pohostinství se také rozrůstá. V rámci propagace země, se Gambie v nedávné době zúčastnila i četných mezinárodních projektů, festivalů a konferencí. Účast na těchto událostech připomněla vládním představitelům Gambie, jak důležitá je otázka bezpečnosti při pořádání takových akcí. Sám prezident zdůraznil význam kladné pověsti země a připustil, že její zabezpečení se stalo prioritou číslo jedna pro nejbližší budoucnost.

Související články

Komentáře

Přidat komentář