ZAMBIE CHCE PŘILÁKAT VÍCE TURISTŮ

Nils Kraus - Oct 11, 2010
0

Stejně jako v případě mnoha dalších zemí na světě je cestovní ruch pro Zambii velmi důležitý. Proto musí Zambie co nejlépe využít svých přirozených předností, včetně Viktoriiných vodopádů, a zahájit propagační kampaně na všech hlavních trzích v Africe i mimo ni.

 

Pro většinu lidí, kteří nežijí v Africe, a v některých případech i pro obyvatele Afriky je Zambie pouze další neznámou divočinou, jejíž název si pletou se státy s podobným jménem. Rupiah Banda, prezident Zambie, prohlásil, že tento postoj se musí změnit. Zambie musí začít propagovat cestovní ruch a plně přitom využít přirozených předností, které má. Ačkoliv jsou Viktoriiny vodopády, jeden ze sedmi divů moderního světa, na hranici mezi Zambií a Zimbabwe, obyvatelé Zambie považují tento div světa za svůj.

Zambie je také rájem pro rybáře. Řeka Zambezi a jezero Kariba jsou pro rybáře skvělými destinacemi, o kterých se většině afrických i evropských zemích může jen zdát. Jelikož Zambie chce zahraničním turistům co nejvíce zpříjemnit pobyt v zemi, tak také nepřetržitě investuje do opravy silnic. Samozřejmě čím více peněz země vynakládá na zlepšení cestovního ruchu, tím příjemnější by pobyty v zemi měly být. Prezident Banda už oznámil, že propagační kampaň musí začít Viktoriinými vodopády, jelikož to je atrakce, kterou by měl každý turista vidět.

Nevýhodou Zambie není jen její relativně malá známost mezi turisty, ale také její poloha. Navštěvují ji totiž hlavně turisté, kteří nejdříve jedou do Zimbabwe nebo Jižní Afriky. Prezident Zambie by byl rád, kdyby se tato situace změnila. Raději by viděl, aby turisté létali přímo do jeho země. Projekt, který má tuto situaci změnit, už byl zahájen. Zambie zavedla nový let z Lusaky do Istanbulu, který by měl do země přivézt bohaté turisty ze Středního východu.

Související články

Komentáře

Přidat komentář