KAMERUN CHCE PŘILÁKAT VÍCE TURISTŮ

Cecilia Garland - Nov 15, 2010
0

Africký Kamerun zůstává i nadále tak trochu záhadou. Turistický potenciál země je obrovský, a proto se vláda snaží přilákat turisty nejen na přírodní bohatství rezervací a parků, ale i na umění a kulturu.

 

Afrika je v centru pozornosti. Cestovních agentury po celém světě organizují pobyty a slibují nezapomenutelné safari, pozorování divoké zvěře, náročné túry a dobrodružství. Rozmanitost tohoto kontinentu je fascinující. Kamerun je jednou ze zemí, které se ještě nedostalo plné pozornosti turistů. Jeho vláda však doufá v brzkou změnu.

V roce 1974 zde vzniklo ministerstvo cestovního ruchu, jehož cíl byl prostý: přilákat investory, letecké společnosti, cestovní kanceláře a propagovat Kamerun jako turistickou destinaci v celé jeho kráse. Země často přezdívaná "Afrika v miniatuře" nabízí neuvěřitelnou paletu krajin.

Na severu země narazí turisté na Národní park Waza založený v roce 1934, který přitahuje lovce velké zvěře, ale i pozorovatele zvířat, kteří se těší, že zahlédnou gepardy, šimpanze, slony, žirafy, gorily, hrochy a dokonce i nosorožce. Turisté a lezci si vychutnají zdolávání Kamerunské hory. V nedalekém městě Buea není problém sehnat vybavení i průvodce.

Ve městě Yaoundé se nachází několik muzeí a řada národních památek. Příznivci kulturního dědictví zvláště ocení města Bamenda a Bafoussam v západní vysočině vyhlášené tradicí kultury a řemesel. Bafoussam je navíc proslulý vyřezávanými artefakty.

Kamerun bojuje se špatnou infrastrukturou, od turistů se občas očekavají úplatky a fotografování zde má přísná pravidla. Vláda se však snaží vyzdvihnout význam cestovního ruchu pro ekonomiku země, takže v nejbližší budoucnosti se situace snad obrátí k lepšímu. Z jakéhokoliv úhlu pohledu je Kamerun nádherně rozmanitá země s potenciálem uspokojit každého turistu.

Související články

Komentáře

Přidat komentář