GHANA SE SNAŽÍ PŘILÁKAT TURISTY

Andrea Hausold - Sep 6, 2010
0

Jako jedna z nejoblíbenějších afrických zemí se Ghana snaží přivítat turisty co nejsrdečněji a zároveň se ujistit, že se opět nejenom vrátí, ale že také budou dále šířit zprávy o dobré pověsti země. Překážkou tomuto tvrzení je bohužel skutečnost, že Ghana zatím není vhodnou zemí pro turisty. Současná ministryně cestovního ruchu se ale tuto skutečnost snaží zvrátit.

 

V posledních letech se do popředí zájmu turistů dostala Afrika, a proto jednotlivé státy uzavírají dohody, které mají zlepšit služby a infrastrukturu v jejich zemi. Většina států si už uvědomila, že pokud si chce udržet vyšší návštěvnost, musí turistům poskytnou dostatečné pohodlí. Bohužel k tomu nestačí rychlá povrchová změna, ale země zpravidla musí projít dlouhým a často bolestným procesem hloubkové změny. Sabah Zita Okaikoi, ministryně cestovního ruchu, je velmi kritická co se týká kvality služeb v Ghaně, ale snaží se tuto situaci změnit.

Podle ministryně Okaikoi, si vláda musí uvědomit důležitost cestovního ruchu a zavést taková opatření, která pomohou ekonomice větším množstvím zahraničního kapitálu; a začít by mohla příspěvky na daně nebo zlevněním sazeb dovozních cel. Ministryně se také setkala se Stuartem Chasem, hlavním manažerem hotelu Movenpick Ambassador, který má být brzy otevřen v Accře. Po rozhovoru s panem Chasem, se ministryně nechala slyšet, že je v zemi hodně zajímavých lokalit, ale kvůli nedostatku ubytovacích zařízení zůstávají před turisty skryty. Dále ministryně hovořila o nedostatku kvalitních služeb a že je třeba tento stav napravit.

Ve skutečnosti ale nedostatek ubytovacích zařízení není jediným důvodem, proč v Ghaně cestovní ruch zrovna neprosperuje. Korupce je nedílnou součástí místní samosprávy. Úplatky jsou tu samozřejmostí a výše poplatku za vstupní vízum závisí často na náladě daného úředníka. Skupiny žebrajících dětí jsou dalším vážným problémem a restaurace se zavádějícími údaji na jídelním lístku a nezdvořilými zaměstnanci jsou jen špičkou ledovce.

Mnoho turistů chce v Ghaně poznat stezky, kudy se dříve pašovali otroci. Bohužel často narážejí na nesprávné informace a neprofesionální turistické průvodce.Všechny tyto problémy je třeba řešit. Obyvatelé Ghany věří, že ministryně bude těmto záležitostem úspěšně čelit. Země stojí před zásadní přeměnou cestovního ruchu, která by měla zlepšit pověst země a přitáhnout tolik potřebné příjmy z cestovního ruchu.

Související články

Komentáře

Přidat komentář