TEMNÁ TURISTIKA: OBJEVTE HRADY OTROKÁŘŮ

Tourism Review News Desk - Mar 12, 2012
0

Cestování se netýká jen krásné krajiny a těch nejlepších galerií. Mnoho turistů navštěvuje místa, která sice nejsou tak slavná, ale mají smutnou a pohnutou historii. Jsou to příznivci temné turistiky a je jich čím dál víc.

Cestovatelé projíždí svět křížem krážem, aby poznali zajímavá města, kulturu, památky a vzácné umělecké sbírky. Objevování těchto krás jim přináší radost a potěšení.

Najde se ale i mnoho turistů, kteří míří spíš za tragickou historií, která už málem vybledla a na kterou už se pamatuje jen málokdo. Míří na místa, která jsou důkazem, že ne za všemi úspěchy naší společnosti stojí civilizované snahy a spravedlnost. Vyznavači temné turistiky jezdí do bývalých koncentračních táborů a vězení nebo do míst spojených s obchodem s otroky. A pokud vás tato část historie také láká, zajeďte si do Ghany a navštivte hrady otrokářů.

Ke ghanskému městu Cape Coast se váže důležité období historie otrokářství. Dnes sem turisté jezdí navštěvovat hrady Cape Coast a Elmina, které byly mnoho let svědky hrůz páchaných na místním zotročeném obyvatelstvu. Průvodce vás vezme na podivuhodnou cestu. Uvidíte sklepení, ze kterého běhá mráz po zádech, i nechvalně známé Dveře, odkud není návratu - kdo jimi prošel, skončil jako otrok na západě.

Hrad Cape Coast postavili v roce 1653 švédští obchodníci se dřevem a zlatem. Původně se jmenoval Carolusborg, po švédském králi Karlovi X., ale nakonec skončil v rukou Britů. Obchod s otroky v oblasti vzkvétal a hrad se stal opevněným vězením a vstupní bránou na západ.

Hrad Elmina postavili Portugalci v roce 1482 jako hrad Sv. Jiří. Je to nejstarší evropská stavba na jih od Sahary a nechybí na seznamu UNESCO. Bohužel se v 17. a 18. století stal centrem obchodu s otroky. Ti tady museli přebývat v nelidských podmínkách, než je poslali na ještě horší místa.

Související články

Komentáře

Přidat komentář