DANĚ A VÍZA KANADĚ NESVĚDČÍ

Michael Trout - Nov 15, 2010
0

Kanada klesá na žebříčku zemí s nejvyšší příjezdovou turistikou. To samozřejmě znamená, že Kanaďané na multimiliardovém odvětví cestovního ruchu vydělávají méně. Hlavními důvody této minikrize jsou nejspíše daně a víza.


 

Kanada měla dlouhou dobu pověst jedné z předních světových turistických destinací. Politická scéna je klidná, země není ve válce a chlubí se relativně nízkou mírou kriminality. Kanaďané měli pověst národa, který miluje turisty a hrdě se chlubí svou rozlehlou a krásnou vlastí. Javorový list z kanadské vlajky se dokonce stal jedním z nejpopulárnějších symbolů na světě. Zastupuje svobodu, rovnost a vysokou životní úroveň. Situace se však mění s tím, jak Kanada na žebříčku popularity klesá.

Prvním důvodem je, že Kanada hodně zpřísnila imigrační zákon. Dva příklady za všechny: mexičtí a čeští turisté dosud nikdy nepotřebovali pro vstup do země víza. Dnes je ale už mít musí. To téměř zlikvidovalo aktivní cestovní ruch z těchto dvou zemí, protože Mexičané i Češi se začali poohlížet jinde. Druhý důvod je, že daně a bezpečnostní poplatky hodně turistů ochromily. Ottawa se ocitla pod silnou palbou kritiky za zvýšení letištních poplatků.

Ale poslední důvod je možná ten nejpádnější: spousta zemí po celém světě se v cestovním ruchu rychle zlepšuje. Rakousko, Německo, Malajsie a Ukrajina je jen několik příkladů zemí, které Kanadu v aktivním cestovním ruchu předčily, nebo brzo předčí. Nové trhy cestovního ruchu jsou stále silnější a čím dál víc tak Kanadě konkurují. Turisté dnes dají před známou zemí přednost levnější destinaci, která je neuráží vyřizováním víz a kde nemusí platit vysoké daně.

Související články

Komentáře

Přidat komentář