KRIZE CESTOVNÍHO RUCHU V EGYPTĚ NEBUDE TRVAT DLOUHO

Tourism Review News Desk - Feb 14, 2011
0

Nedávné nepokoje v Egyptě měly vážný dopad na cestovní ruch a pověst země. Nemělo by ale trvat dlouho, než se situace opět uklidní.

Nedávné události v Egyptě zaplnily přední stránky novin po celém světě a velmi negativně ovlivnily egyptský cestovní ruch. Během období masových demonstrací, policejní brutality, rabování a chaosu opustilo zemi 1 milion turistů. Situace je o to horší, že k incidentům došlo během vrcholu sezóny. Právě v zimě se do Egypta sjíždějí turisté z Evropy a Severní Ameriky, aby unikli nepříznivému počasí doma.

I kdyby cizinci chtěli nebezpečí čelit a v Egyptě zůstat, je to pro ně takřka nemožné. Ke stávce se totiž připojili i řidiči autobusů a lékaři. Pověst Egypta hodně utrpěla také kvůli odvysílaným záběrům evakuace turistů, kterou organizovala velvyslanectví v Káhiře. Ti, co zůstali, se začínají obávat, že se jim nebude dostávat potravin.

Významně poklesl počet rezervací na plavby po Nilu a hotely řetězce Jaz na pobřeží Rudého moře zaznamenaly 40% pokles návštěv. Dobrou zprávou ale je, že cestovní ruch v Egyptě by v dlouhodobém měřítku utrpět neměl. Očekává se jen krátkodobý propad. Hned jak se stávkující vrátí do práce by se situace měla uklidnit. Pokud jde o cestovní ruch, Egypt je velmi důležitý a stále má turistům co nabídnout. Dá se proto očekávat, že se sem zase brzy vrátí.

Související články

Komentáře

Přidat komentář