BĚHEM OLYMPIÁDY BYLY LONDÝNSKÉ HOTELY REKORDNĚ OBSAZENÉ

Andrea Hausold - Aug 27, 2012
0

Přesně podle odhadů dopřály letní olympijské hry 2012 londýnským hotelům velmi vydařený rok. Během olympiády, která se konala od 27. července do 12. srpna, zaznamenaly četné hotely v Londýně od Greenwiche po vnější Londýn příliv hostů a samozřejmě vyšší zisky.

Společnost STR Global vypracovala analýzu stavu hotelů během olympiády, přičemž oslovila bezmála 400 hotelů přímo z Londýna a 2400 hotelů po celém Spojeném království. Ve srovnání s loňskem zaznamenaly hotely jak nárůst, tak pokles v počtu hostů. Hotely ve čtvrtích Greenwich/Docklands si přilepšily o 9 %, Earls Court/Chelsea/Kensington o 4,1 %, Victoria/Pimlico/Knightsbridge o 17,8 %, London North/Camden o 5,5 %, London West End o 15 % a Bayswater/Paddington o 2, 2 %. Pokles v počtu hostů zaznamenaly naopak hotely v části London South, a to o 2,9 %, ve Vnějším Londýně o 6, 5 %, a ve čtvtích The City/Shoreditch o 0,7 %.

Průměrná obsazenost londýnských hotelů byla 88,5 % při průměrné denní sazbě (ADR) 212,22 liber. Ve srovnání se stejnou dobou v loňském roce byla obsazenost vyšší o 4,8 % a ADR o 86,1 procent. Statistika přitom vychází pouze z pokojů, které byly obsazené. Nezahrnuje tedy zaplacené pokoje, které zůstaly nevyužité.

Výkonná ředitelka STR Global Elizabeth Randall Winkleová uvedla, že výjimečný úspěch londýnských Olympjiských her zaručí nejspíš díky skvělé a optimistické atmosféře příliv turistů do Londýna a celého Spojeného království i do budoucna. Svůj podíl by na tom měly mít přenosy, které sledovali diváci po celém světě i velmi dobře zvládnutá organizace celé akce.

Sportovní událostí tohoto druhu jsou známé svou příjemnou a veselou atmosférou, kterou si užívají jak závodníci, tak diváci. Hoteliéři se budou snažit jejich zážitky kvalitním ubytováním ještě zpříjemnit.

Související články

Komentáře

Přidat komentář