NĚMECKO: ČÍSLO JEDNA V ZÁPADNÍ EVROPĚ

Tomas Haupt - Nov 5, 2012
0

Německo je pro zahraniční turisty zase o něco přitažlivější. Studie ForwardKeys, která se soustředila na příjezdovou turistiku v Německu v roce 2012 ukázala, že v prvních devíti měsících navštívilo Německo o 9 % turistů více než v předchozím roce. Tímto tempem růstu se Německo hravě vyšvihlo nad západoevropský průměr. Nejnovější údaje navíc ukazují, že se jedná o stálý trend.

Frankfurt, Berlín a Mnichov se staly historicky nejoblíbenějšími německými destinacemi mezinárodních turistů. Celých 25 % veškerých zahraničních turistů přistane ve Frankfurtu. Jak Berlín, tak Mnichov přilákají 21 %. Další v pořadí je Düsseldorf, kam zamíří 12 % zahraničních turistů a o zbylých 21 % se podělí ostatní města.

Čím dál více turistů však míří do Berlína, takže je to právě hlavní město, které nejvíce přispívá k rapidnímu 9% růstu za posledních devět měsíců. Během této doby se zvýšil počet mezinárodních příjezdů v Berlíně o neuvěřitelných 30 %. Ve Frankfurtu a Mnichově to přitom bylo jen 6 % a v Düsseldorfu pouhé 2 %.

Průměrný návštěvník Berlína se od průměrného návštěvníka ostatních německých měst liší v několika ohledech. Většina turistů, kteří zavítají do hlavního města totiž necestují sami. Jen 40 % zahraničních návštěvníků sem přijede na vlastní pěst, průměr pro zbytek Německa je přitom 64 %.

Ve srovnání s jinými destinacemi mají turisté v Berlíně tendenci zůstavat poměrně krátkou dobu. Jen 22 % zahraničních turistů zůstane v Berlíně déle než pět nocí, zatímco průměr pro ostatní německé destinace je 31 %. Celkem 45 % těchto návštěvníků si přitom rezervuje cestu do Berlína více než 60 dní předem. Co se týče zbytku Německa, rezervuje si cestu s takovýmto předstihem jen 25 % zahraničních turistů. Tyto trendy naznačují, že většina mezinárodních návštěvníků si jezdí do Berlína odpočinout.

Analýza nedávného vývoje rezervací a sezónních trendů naznačuje, že Německo by si mělo tyto pozitivní tendence udržet i v nadcházejících měsících. Očekává se, že Německo si svůj náskok oproti ostatním západoevropským zemím udrží až do konce roku. Počet rezervací odpovídá počtu návštěv v letech 2010 a 2011 a podle odhadů se situace v roce 2012 bude vyvíjet stejně. Odhaduje se, že za poslední tři měsíce roku 2012 bude nárůst v počtu návštěv Německa 9,1 %, zatímco zbytek západní Evropy počítá s pouhými 4,1 %.

Analýza předpokládaného růstu navíc naznačuje, že nejvíce návštěvníků přijede ze zemí, jejichž obyvatelé Německo tradičně nenavštěvují. Mezi národy, které jezdí do Německa nejraději, patří Italové (9,8% nárůst), Američané (3,8% nárůst), Francouzi (1,3% nárůst), Španělé (11,3% pokles) a Britové (0,2% pokles).

Hlavní roli v očekáváném růstu 9,1 % mají ale sehrát "ostatní". Počet návštěv z ostatních zemí by měl vzrůst o 13,7 %. Jestli má Německo trend růstu udržet, musí včas rozpoznat nové trhy a správně na ně zareagovat.

Související články

Komentáře

Přidat komentář