NĚMECKÉ VÁNOČNÍ TRHY: ZÁRUKA TRADICE

Dan Rang - Nov 19, 2012
0

Vánoce se pomalu blíží, alespoň podle výzdoby obchodů, které se plní dárkovým zbožím. Pokud toho máte už dost a chcete zase jednou zažít skutečné vánoční nákupy, zajeďte si do Německa na tradiční trhy.

Vánoční trhy podle německého vzoru najdete po celé Evropě, ale těm originálním se nevyrovnají. Ty nejlepší byly, jsou a vždycky budou jedině v Německu. Tradice německých vánočních trhů se rozšířila během raného středověku (v té době Německo jako takové ještě neexistovalo) a v dnešní Evropě se tradičně konají i za hranicemi moderního Německa, hlavně v Rakousku i ve Švýcarsku. Také zde najdete klasické dřevěné stánky, vánoční výzdobu a světla i tradičně německé občerstvení, které vás zahřeje na těli i duši.

Je k neuvěření, že se každoročně koná přes 2500 takových vánočních trhů a navštíví je přes 150 milionů lidí. A trhy přitom neztratí nic ze svého kouzla. Vlastně se dá říct, že s každým rokem jsou trhy o něco lepší. Stánky s ručně dělanými hračkami, šperky a dárky možná vydělávají hodně peněz (až 5 miliard), ale v první řadě jde o dokonalé spojení kvality a atmosféry.

Koneckonců, Vánoce jsou tak trochu německý vynález. Určitě ne v náboženském slova smyslu, ale Němci nesou svůj podíl na vánočních stromcích a adventních kalendářích. Na vánočních trzích rozhodně nebudete zaplaveni Disneyho postavičkami a americkými vlivy. V Německu uvidíte nanejvýš postavy z pohádek bratří Grimmů, a to je příjemná změna, ne?

Louskáčky, koledy a dobré pivo. A i děti si přijdou na své. Na tradičním německém vánočním trhu vás napřed udiví, proč se nerozšířil do celého světa, hned nato si s vděčností uvědomíte, jak je dobře, že se tato tradice udržela alespoň někde.

Když se rozhodnete navštívit tradiční vánoční trh v Německu, máte na výběr z celé řady možností. Z německé strany Krušných hor si odnesete řemeslně opracované dřevo, zatímco pokud se rozhodnete pro Bavorsko, přivezete si domů vkusné skleněné suvenýry. Trhů je samozřejmě mnohem více, ale každý má své zvláštní kouzlo a je něčím unikátní.

Související články

Komentáře

Přidat komentář