LODNÍ DOPRAVCI OČEKÁVAJÍ DOBRÝ ROK

Pat Hyland - Mar 28, 2011
0

Všechno zlé je pro něco dobré. Ani finanční krize není výjimkou - stále více lidí využívá rekreačních plaveb a lodní dopravci si mnou ruce. Nejlepší vyhlídky mají přední společnosti v oboru.

 

I přes dozvuky světové finanční krize, rostoucí ceny paliv a stále přísnější ekologické předpisy, se lodní dopravě daří. V nejbližší době se přední lodní dopravci opravdu nemají čeho bát. Počet turistů, kteří využívají tento druh dopravy, by měl oproti loňskému roku narůst o 6,6%. V praxi to znamená, že zaoceánské parníky by měly v roce 2011 přepravit celkem 16 milionů pasažérů. Tři čtvrtiny z nich budou velmi pravděpodobně tvořit zájemci ze Severní Ameriky.

Kvůli světové finanční krizi byli lodní dopravci nuceni jít s cenami dolů. Zpřístupnili tak tento druh dovolené i zákazníkům, kteří by plavby normálně nevyužili. Většina z nich si odnesla nezapomenutelné zážitky, které si teď chtějí zopakovat, a proto se na palubu rádi vrátí. Snížené ceny daly možnost lidem s nižšími příjmy zkusit něco úplně nového.

Stavba nových a renovace velké části starších lodí přináší lodním dopravcům také možnost oslovit moderního zákazníka. Rekreační plavby už nejsou jen pro vyvolené a bohaté cestující nebo pro důchodce. A odvětví jako celku to může jen prospět. Loni využila plaveb pouhá 3 % Američanů. Odborníci na tuto oblast jsou přesvědčeni, že toto číslo významně vzroste.

Související články

Komentáře

Přidat komentář