LODNÍ DOPRAVU ČEKÁ DOBRÝ ROK

Sara Thopson - Jan 24, 2011
0

Pro lodní dopravu bude rok 2011 nejspíše velmi dobrý. Ukazatelem je rostoucí počet nových pasažérů i lodí. 

 

Lodní dopravci se domnívají, že by v roce 2011 mohli přepravit 16 miliónů cestujících. Oproti loňskému roku by to byl 6,6% nárůst. I představitelé jiných odvětví jsou optimističtí. Hlavním rozdílem ale je, že lodní dopravci spoléhají na spuštění nových lodí a příliv nových zákazníků. V současné době se lodní doprava nejvíce využívá v Evropě, Karibiku a na Aljašce. Také roste význam Číny a Ruska, a to nejen jako zdroje pasažérů. V těchto zemích se totiž nachází mnoho zajímavých destinací, která lákají turisty, kteří rádi využívají lodní dopravy.

Lodní dopravci na celém světě věří, že nové lodě přilákají na palubu více cestujících. Společnost Walt Disney Company nedávno spustila na vodu svoji novou chloubu. Je to loď s kapacitou až 4 000 pasažérů, jejíž stavba přišla na 900 miliónů dolarů. Společnost ale věří v rychlý návrat investice. Největší současná loď na světě je Royal Caribbean Oasis of the Sea s kapacitou až 6 000 lidí. Bohužel, ale nebývá často plně obsazená. Celkem by v roce 2011 mělo na moře vyplout šest nových lodí.

Cestujících z Evropy a Severní Ameriky v posledních letech rapidně ubývá. Dobrým znamením ale je, že lodní dopravu začíná využívat čím dál více lidí.

Související články

Komentáře

Přidat komentář