RUŠTÍ TURISTÉ DOBÝVAJÍ LETOVISKA PO CELÉM SVĚTĚ

Joe McClain - Feb 7, 2022
0

Ruští turisté jsou již řadu let nadšenými návštěvníky těch nejluxusnějších a nejznámějších letovisek po celém světě. Jsou obecně známí tím, že utrácejí mnoho peněz, a tak vkládají do kasy cestovního ruchu spoustu prostředků.

V této souvislosti mnoho turistických destinací počítá s Rusy a jejich přínosem, a to především protože představují velkou část jejich celého přílivu.

Turecko „zachráněno“ Rusy

Jednou z těchto zemí je například Turecko. Podle oficiálních údajů za rok 2021 zemi loni navštívilo téměř 4,7 milionu Rusů. Nejvíce ze všech zdrojových trhů, přičemž za nimi následuje Německo a Ukrajina. Nicméně, pokud jde o data pro Istanbul, Rusové jsou až třetí za Němci a Íránci.

V tomto smyslu se zprávy místních médií o tom, že proud turistů z Ruska zachránil tureckou prázdninovou sezónu, nejeví ani v nejmenším přitažené za vlasy.

Boom na Maledivách

A zatímco Turecko je pro Rusy oblíbenou destinací již léta, Maledivy se dostaly do povědomí teprve nedávno, přičemž mnoho bohatých turistů touží strávit dovolenou na těchto nádherných ostrovech.

Oblíbenost ostrovů mezi ruskými rekreanty je zcela zjevná z čísel. Během ledna vycestovalo na Maledivy téměř 110 tisíc cizinců, z toho více než 20 tisíc byli Rusové (18,4 %), dále Britové (10 602 turistů) a Indové (9044).

Celkově za uplynulou sezónu ostrovy navštívilo více než 222 000 turistů z Ruska, což je 2,7krát více než před pandemií v roce 2019. Zatím to stačí jen na druhé místo za Indií, ale kdo ví, co bude následovat v budoucnu.

Od Srí Lanky po Mexiko

Rusové také dobyli Srí Lanku. Od začátku roku jich ostrov navštívilo téměř 10 tisíc. To je nejvíce ze všech zdrojových trhů, přičemž Indie následuje na druhém místě. Pokud jde o čísla za rok 2021, Rusko se umístilo na druhém místě, opět za Indií.

Ruští turisté se navíc v roce 2021 stali lídry na Kubě. Podle Národního střediska pro statistiku a informace republiky ostrov do prosince navštívilo více než 131 000 turistů z Ruska, přičemž na druhém místě jsou s velkou ztrátou občané Kanady (33 000).

V roce 2021 navštívilo Seychely více než 31 000 Rusů a Rusko se poprvé stalo největším zdrojovým trhem pro tyto ostrovy, s velkým náskokem před konkurencí.

Ruský příliv se také posunul ze 6. na druhé místo ve Spojených arabských emirátech, zatímco více než 41 tisíc občanů navštívilo během roku 2021 Mexiko (+ 50 % oproti roku 2020), čímž Rusko vstoupilo do top 10 zdrojových trhů karibské destinace.

Konečně údaje z Thajska ke konci loňského roku naznačují, že Rusko se umístilo na třetím místě v počtu turistů za Německem a Velkou Británií. V Dominikánské republice představovali Rusové druhou největší turistickou skupinu, zatímco na Kypru a Řecku byl každý třetí turista z Ruské federace.

Související články

Komentáře

Přidat komentář