BOOKING COM OBVINĚN Z DAŇOVÝCH ÚNIKŮ V ITÁLII: 153 MILIONŮ NEZAPLACENÉ DPH

Pat Hyland - Jun 14, 2021
0

Vypadá to, že se společnost Booking.com v Itálii ocitá ve velkých problémech. Podle zpráv ze země je platforma obviňována z daňových úniků. Konkrétně společnost mezi lety 2013 a 2019 údajně nezaplatila více než 150 milionů v DPH (daň z přidané hodnoty).

To bylo odhaleno během vyšetřování místními úřady v regionu Ligurie. Podle vyšetřovatelů vydělal Booking.com v letech 2013 až 2019 přibližně 700 milionů eur na více než 800 tisíc transakcích.

Vyšetřování bylo zahájeno v roce 2018

Šetření bylo zahájeno v roce 2018 na základě řady daňových vyměření, zejména v oblasti východní Ligurie. Z prověření fiskálních dokumentů vyplynulo, že nizozemská společnost vystavovala faktury bez DPH pomocí takzvaného mechanismu „přenesení daňové povinnosti“.

Učinili tak i v případech, kdy ubytovací zařízení bylo osvobozeno od příslušné dávky, v důsledku čehož nebyla v Itálii ani prohlášena daň zaplacená.

153 milionů ztraceno a žádný daňový zástupce

Jak bylo uvedeno výše, společnost měla v letech 2013 až 2019 obrat kolem 700 milionů eur a na této částce měla společnost Booking.com provést roční přiznání k DPH a zaplatit daňovým úřadům více než 153 milionů eur.

Nejen to, ale šetření také odhalilo, že společnost nestanovila svého vlastního daňového zástupce, ani se neidentifikovala v Itálii, a proto nepodala související prohlášení.

Booking.com tak dosáhla „absolutního úniku“, protože DPH nebyla zaplacena ani v Itálii, ani v Nizozemsku.

Související články

Komentáře

Přidat komentář