TURISTÉ VYMĚNILI SEVERNÍ AFRIKU ZA SEVERNÍ STŘEDOMOŘÍ

Theodore Slate - Sep 19, 2011
0

Evropští turisté vyměnili severní Afriku za severní Středomoří. Politické nepokoje v regionu značně ovlivnily volbu turistických destinací.

Takzvané Arabské jaro změnilo plány mnoha evropským turistům. Tunisko a Egypt, které byly mezi turisty velmi populární, vystřídaly Francie, Španělsko nebo Řecko.

Podle nedávného průzkumu Travelzoo plánovalo před Arabským jarem cestu na Blízký východ nebo do severní Afriky 70 % respondentů. Celých 72 % z nich však uvedlo, že dnes se chystají na dovolenou jinam.

Ze situace má prospěch severní pobřeží Středozemního moře. Jako náhrada posloužily evropským turistům hlavně Francie a Španělsko. Nabízejí jak slunnou dovolenou u moře tak výlety za kulturou.

V prvních měsících letošního roku se zvedl počet rezevací ve Španělsku o 20 %. Nejvíce turistů přitom mířilo na Kanárské ostrovy a do Valencie. Vzrostla také obliba Řecka, Kypru a Turecka. Výsledky Travelzoo také ukázaly, že popularita Egypta, Tuniska, Jordánska, Ománu či Dubaje jako prázdninových destinací naopak klesla.

Podle německého institutu GfK v létě dramaticky klesl počet rezervací v Tunisku a Egyptě. Tunisko zaznamenalo 85% pokles rezervací německých turistů. Na oblibě ztratil také Egypt, dříve třetí nejoblíbenější destinace turistů z Německa. Destinacemi číslo jedna jsou teď Španělsko a Turecko. Počet rezervací se zde na začátku roku 2011 zvedl o 35-45 %. Růst počtu rezervací zaznamenaly i Itálie, Kypr, Bulharsko a Chorvatsko.

Související články

Komentáře

Přidat komentář