V EGYPTĚ UŽ NENÍ BEZPEČNO A TURISTÉ SE MU ZAČÍNAJÍ VYHÝBAT

Richard Moor - Sep 12, 2011
0

Nedostatek policistů v okolí egyptských památek spolu s přibývajícími případy násilí a vandalismu začaly ohrožovat příznivý rozvoj cestovního ruchu v Egyptě.

Není žádným tajemstvím, že situace v Egyptě je v poslední době napjatá. Mubarakovo jméno se objevuje v novinách ze špatných důvodů a země je politicky nestabilní. Egyptské hotely byly proto nuceny drasticky snížit ceny a snaží se udržet za každou cenu.

Cestovní ruch v Egyptě se trochu zvedl díky lepším cenám za ubytování a Mubarakově soudu v Káhiře. Další ranou je ale nedostatek policejních sil a rostoucí násilí.

Turisté dnes často čelí pronásledování v ulicích a neví, že se mohou obrátit na policii. K drancování v chrámu Karnaku došlo zřejmě také kvůli nepřítomnosti policejních hlídek. Organizace ochrany chrámů, historických míst a památek je buď žádná, nebo velmi špatná. Současná situace je nejhorší od přestřelky v chrámu královny Hatšepsovet v roce 1997, kdy 6 ozbrojených mužů zabilo 62 lidí.

Nárůst xenofobie v Káhiře má vliv na cestovní ruch a výbuchy vandalismu. Vandalové ničí památky, aby odradili turisty - a to se daří. V turistických střediscích, jako je Luxor, je opravdu cítit napětí a jediným rozumným řešením se jeví zvýšená přítomnost policie. Dokud mají turisté jistotu, že jsou v bezpečí, jsou ochotní vandaly ignorovat.

Související články

Komentáře

Přidat komentář