PŘES VELKÝ PŘÍLIV TURISTŮ JAPONSKO SVÉHO CÍLE NEDOSÁHLO

Kevin Eagan - Jan 10, 2011
0

I když počet návštěv v roce 2010 oproti předchozímu roku vzrostl, japonská příjezdová turistika nesplnila očekávání vlády. Na vině jsou nejspíš pošramocené vztahy mezi Japonskem a Čínou.


 

V roce 2007 stanovila japonská Liberálně demokratická strana cíl že v roce 2010 přivítá Japonsko 10 milionů turistů. Japonci jsou v poslední době známí svojí zálibou v návštěvách cizích zemí. Ovšem i Japonsko potřebuje turisty a příjmy z cestovního ruchu. I přes loňský rekordní počet turistů se cíl z roku 2007 splnit nepodařilo. A to do Japonska dorazilo téměř 9 milionů turistů. Počet zahraničních příjezdů přitom vzrostl o 29,2 %.

Všechno vypadalo slibně až do září. Následující napětí mezi Japonskem a Čínou spolu s posílením jenu ale nepříznivě ovlivnili cestovní ruch. Počet turistů z Evropy a Severní Ameriky přitom rostl v souladu s vytyčeným cílem 10 milionů. Také přibylo návštěvníků z Číny, poté co pro ně japonská vláda loni v červenci zredukovala vízové povinnosti.

Pak ale došlo ke srážce čínské rybářské a japonské hlídkové lodi u sporných ostrovů Senkaku a čínských turistů rapidně ubylo. Čínské cestovní kanceláře musely zrušit řadu zájezdů a ve výsledku tím utrpěl japonský cestovní ruch. Nebýt této události, z Číny by nejspíš onen chybějící milion turistů dorazil.

Související články

Komentáře

Přidat komentář