PANDY LÁKAJÍ TURISTY DO TOKIA

Ashley Nault - Mar 7, 2011
0

Když nejoblíbenější obyvatel tokijské zoo Ueno, pandí samec Ling Ling, v roce 2008 uhynul, mnoho lidí to hluboce zasáhlo. Japonsko se však již raduje z přírůstku nového pandího páru, který dorazil do svého nového domova v Tokiu na začátku roku.

 

V roce 1972 souhlasil čínský prezident, že jako symbol míru a zlepšení diplomatických vztahů zapůjčí tokijské zoo Ueno první pandu velkou. Tato úmluva od té doby funguje bez problémů a pandy se staly velmi oblíbenou atrakcí. Přilákaly do zoo další milion turistů a když nejoblíbenější obyvatel zahrady Ling Ling v roce 2008 zemřel, došlo do zoo mnoho zarmoucených a soustrastných dopisů. O měsíc později navštívil Japonsko čínský prezident a slíbil zapůjčení další pandy.

Příjezd samce Biliho a samice Xiannu do Tokia na začátku letošního roku doprovázelo vzrušení a nadšené očekávání. Pětiroční páreček pochází z čínské provincie Sečuán, která je domovem většiny z 1,500 posledních pand. Přes jejich pozdní příjezd je na letišti očekával dav dychtivých fanoušků. I samotná zahrada jim připravila vřelé přivítání a zajistila, aby měli veškeré pohodlí, které si zaslouží. Na rekonstrukci klece, instalaci vyhřívané podlahy a zbrusu nové hřiště padlo 1,1 milionu dolarů.

Pandy jsou pro Čínu a Japonsko symbolem míru a mezinárodní spolupráce. Tokijská vláda platí za pronájem pandy 950,000 dolarů ročně. Přispívá tak na rekonstrukci pandí rezervace v Sečuánu a na zvláštní chovný program.

Po smrti Ling Linga ubylo zahradě 0,5 milionu návštěvníků. Japonsko proto doufá, že s novým pandím párem se lidé opět vrátí. Turistů z Číny bude nejspíše přibývat a japonské úřady dělají vše, co je v jejich silách, aby jich oslovily co nejvíce.

Související články

Komentáře

Přidat komentář