NEŠTĚSTÍ V JAPONSKU OTŘÁSÁ EKONOMIKOU JINÝCH ZEMÍ

Kevin Eagan - Mar 28, 2011
0

Zemětřesení, tsunami, následné otřesy a úniky radiace zasáhly Japonsko. Následky těchto událostí ale pociťují i jiné země, protože Japonci ruší dovolené a z pochopitelných důvodů zůstávají doma.

 

Problémy v oblasti obchodu se samozřejmě nedají srovnávat s tragickými následky nedávných událostí, které zasáhly východní pobřeží Japonska. Zemřely tisíce lidí a mnoho dalších přišlo o své blízké a střechu nad hlavou. Pravdou však je, že některé země začínají finančně strádat kvůli nedostatku japonských turistů. Některé země přijdou o miliony. Hlavním důvodem těchto ztrát je, že Japonsko je třetí největší ekonomikou na světě.

Japonci rádi tráví dovolené v Austrálii. A zrovna když se Queensland začal zotavovat z masivních záplav, musí čelit další ráně v podobě odlivu japonských turistů a s nimi spojených zisků. Jen čtyři národy předstihly loni japonské turisty co do počtu návštěv Austrálie. Oproti roku 2009 jich přijelo o 12 % více.

S velkou finanční ztrátou počítá i Tchaj-wan. Podle tchajwanského úřadu cestovního ruchu přijede do země v následujícím čtvrtletí o 20 % japonských turistů méně. Hodně utrpěla také Indie. V důsledku katastrof musela řada cestovních kanceláří a agentur zrušit zájezdy a rezervace. Indii navíc pálí i to, že většina japonských turistů sem tradičně jezdí mimo letní období kvůli buddhistickým svátkům. Významně se tak podílejí na zimní turistice. Vietnam také utrpí ztráty. V roce 2010 navštívilo zemi 450.000 japonských turistů, letos se dá očekávat masivní propad.

Související články

Komentáře

Přidat komentář