JAPONSKO SE POTÝKÁ S NEDOSTATKEM TURISTŮ

Dan Rang - Jun 13, 2011
0

Březen 2011 se zapsal do japonských dějin jako jeden z nejtragičtějších měsíců. Hrozba, kterou představovala jaderná elektrárna ve Fukušimě už je ale zažehnána a v zemi je opět bezpečno.

Na 16. březen budou Japonci vzpomínat jako na jeden z nejtragičtějších dnů novodobých dějin své země. Obrovská vlna tsunami způsobená zemětřesením zasáhla i jadernou elektrárnu ve Fukušimě. Tisíce lidí přišly o život a další ohrozila radiace.

Japonsko se ale opět vzchopilo a nyní se snaží dát světu najevo, že obyvatelům ani návštěvníkům zde už nic nehrozí. Právě teď Japonsko zoufale potřebuje turisty.

Vlády mnoha zemí i řada mezinárodních organizací zatím vydala prohlášení, ve kterých nabádají turisty, aby se do Japonska vrátili. Bezpečnost je samozřejmě stále na prvním místě. Naprostá většina památek zůstala nedotčena, ale turistům se nedoporučuje přibližovat se k Fukušimě na více než 80 kilometrů.

Japonská národní turistická organizace (JNTO) pečlivě sleduje všechny informace týkající se bezpečí - od úrovně radiace až po aktuální stav v dopravě. V současnosti Japonsko potřebuje turisty víc než kdy jindy. Oblíbené destinace navíc nebyly zasaženy. Například míra záření v Tokiu odpovídá té v New Yorku.

Vodu i potraviny je bezpečné konzumovat a v naprosté většině oblastí byla obnovena i veřejná doprava. JNTO se snaží přesvědčit co nejvíce turistů, aby se do Japonska vrátili, a ujišťuje, že nebezpečí už pominulo. Riziková oblast je stále 80tikilometrový rádius kolem jaderné elektrárny ve Fukušimě. Tato oblast ale nikdy turisty moc nelákala.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Související články

Komentáře

Přidat komentář